Ha valahol, akkor itt bizony úgy érezheted magad, mintha te is egy festmény része lennél..
Neked is megvan az az érzés, amikor ránézel egy képre, és nem tudod eldönteni, hogy valódi fényképet látunk magunk előtt vagy egy festményt?
Ha eddig nem volt, most garantálunk róla, hogy meglesz. A bejegyzésünk múzsája nem más, mint a káprázatos, Kot Didzsi Erőd. Az erőd hivatalosan Ahmadabadi erődként is ismert, amely egy 18. századi Talpur-kori építmény, Kairpur térségében Pakisztánban, az Indus-folyótól mintegy 40 km-re keletre, a Thár-sivatag peremén található. Az erődöt egy Indus-völgyi civilizáció korai idejéből származó romjai fölé emelték, amelyet i.e. 2500 – i.e. 2800 körülire datálnak.
A Kot Didzsi erődöt Mir Szóráb kán Talpur építtette 1785 és 1795 között. A Róri hegység déli nyúlványaira építették egy azonos nevű hegyre, és egy őskori az Indus-völgyi civilizáció előtti társadalom maradványaira épült
Az erőd egy 110 méter magas magas domb tetején emelkedik Kot Didzsi város fölé. Az erőd legfelső részét 9 méter magas falak veszik körül, így kapott keskeny és széles formát az erőd területe, mely 1.8 km hosszú. Az erődben három stratégiailag elhelyezett torony van, melyek 15 méter magasak. Számos ágyúlőrést tartalmaz és számos belső védelmi utacskákat. Egy víztározó is van az erőd területén, valamint lőszerraktár, tömlöc, tárgyalótermek, a katonák számára számos cella és egy kis fejedelmi lakosztály is.
Az ország kormánya Pakisztán védett történelmi örökségévé nyilvánította az építményt, azzal a megjegyzéssel, hogy az erőd egyes részeit helyi családok birtokolják.
video: WildLens by Abrar